сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 28
home Хроника

Трагедија во Македонија: Воз удри во мигрант- телото пренесено на обдукција

Трагедија во Македонија: Воз удри во мигрант- телото пренесено на обдукција

На 21.06.2019 година во 22,50 часот било пријавено дека товарен воз кој се движел во правец Гевгелија-Скопје, пред Демир Капија удрил во А.Н.(мигрант) од Пакистан, кој од здобиените повреди починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.

Коронавирус