среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 112
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА : Во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Македонски брод загина 49 годишен маж

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА : Во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Македонски брод загина 49 годишен маж

Маж починал на лице место во сообраќајна несреќа која се случила на патот Прилеп-Македонски Брод.

– На 01.03.2021 во 22:05 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, пред влезот за село Ропотово, патничко моторно возило „форд ескорт“ без регистарски ознаки, управувано од 49-годишниот Р.Ј. од село Долнени, излетало од патот. Во незгодата на местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп, соопшти МВР.

Коронавирус