понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 189
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Босилово

home Хроника

Трагедија во Македонија: Пронајден мртов маж

Трагедија во Македонија: Пронајден мртов маж

Безживотно тело на 67 годишен маж е најдено покрај пат во тетовското село Рогачево вчера околу 16 часот.

СВР Тетово информира дека на телото немало траги на насилство, но јавен обвинител дал наредба да се направи обдукција.

– На патот во селото Рогачево бил пронајден починат Г.К.(67) од Скопје. Од лекар од итна медицинска помош во Тетово била констатирана смрт, без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција, информираа денеска од службата за односи со јавноста при СВР Тетово.

Парламентарни избори 2020