понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 122
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Почина бебе старо еден месец- еве ги деталите

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Почина бебе старо еден месец- еве ги деталите

На 05.11. 2019 околу 07.00 часот во Полициска станица Драчево, од Итна медицинска помош било пријавено дека во домот на ул.„Пат за Китка“ починало машко бебе старо околу 40 дена, од татко И.М.(32) и мајка Р.М.(23), двајцата од Скопје. Од страна на лекар е констатирана смрт, без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатото бебе е предадено на обдукција.

Увид извршила екипа од Полициската станица Драчево, информираат од МВР.