сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 70
home Хроника

Трагедија во Македонија – Мртов маж најден на тротоар

Трагедија во Македонија – Мртов маж најден на тротоар

Во 21,00 часот било пријавено дека во Битола на улицата „Димче Лахчански“ на тротоар бил пронајден починат 62-годишниот Д.В. од Србија, кој работел во фабрика за квасец во Битола.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус