среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 103
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Мајка ја пронашла својата ќерка (22) почината!

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Мајка ја пронашла својата ќерка (22) почината!

На 20.11.2020 во СВР Штип било пријавено дека К.В. околу 07.00 часот во нејзиниот дом на ул.„Булевар ЈНА“ во Штип, ја пронашла својата ќерка С.В.(22) во бессознание.

Од лекар на Итна медицинска помош е констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

За настанот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата ќе биде дадено на обдукција.

Коронавирус