вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА- едно лице загина во сообраќајна несреќа

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА- едно лице загина во сообраќајна несреќа

Денес околу 11 часот на магистралниот пат Струмица – Ново Село, пред влезот во селото Босилово се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина возач на автомобил.

Сообраќајната несреќа ја потврдија од МВР, а екипа на струмичката полиција се уште врши увид на местото на несреќата.

Повеќе детали за несреќата од полицијата најавија за подоцна. 

Коронавирус