сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице загина, друго е тешко повредено во страшна сообраќајка, шест пожарникари интервенирале (ФОТО)

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Едно лице загина, друго е тешко повредено во страшна сообраќајка, шест пожарникари интервенирале (ФОТО)

Денес рано изутрина, 13.10.2019 година во 05.00 часот со едно против пожарно возило и 6 пожарникари во близина на с.Радичево, ТППЕ Струмица учествуваше во техничка интервенција.

Во сообраќајна несреќа помеѓу ПМВ Шаран и ТМВ Даф имаше еден тешко повреден и еден загинат патник.

Беа употребени хидраулични алатки за вадење на истите од возилото, пренесува порталот Струмица Денес.