вторник, 2. март 2021. Вести денес: 147
home Хроника

Трагедија во Кичево: Се подготвуваше за трки, замина во смрт

Трагедија во Кичево: Се подготвуваше за трки, замина во смрт

Млад човек почина денеска во Кичево додека возел на пробна трка.

Како што дознава Курир, лицето излетало од патот и починало на лице место.

Од МВР за КУРИР информираат дека починатиот е А.К. роден во 1961-ва година.

Пред несреќата тој возел на пробната трка со својот автомобил „Рено твинго“, подготвувајќи се за утрешната ридско-брзинска трка.

 

Коронавирус