вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 158
home Хроника

Трагедија во Гостивар: Маж пронајден починат во својот дом, познат неговиот идентитет

Трагедија во Гостивар: Маж пронајден починат во својот дом, познат неговиот идентитет

На 22.05.2021 во 12:30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во сопствениот стан во Гостивар бил пронајден починат С.С.(52) од Гостивар.

Смртта била констатирана од доктор од итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Гостивар, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус