среда, 8. јули 2020. Вести денес: 156
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Трагедија во Ѓорче: Пожар во стан, почина жена од задушување

Трагедија во Ѓорче: Пожар во стан, почина жена од задушување

Една жена почина од задушување во пожар што попладнево избувна во стан во скопската населба Ѓорче Петров.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека пожарот избувнал околу 16:25 часот на улицата Шидска и оти е интервенирано со пет пожарникари и две возила.

Причината за пожарот ќе се утврдува.

Парламентарни избори 2020