петок, 9. декември 2022. Вести денес: 182
home Хроника

Трагедија во Дебарца: Во пожар почина едно лице

Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице.
Трагедија во Дебарца: Во пожар почина едно лице

На 18.02.2018 година околу 18:00 часот во село, Песочан-Општина Дебарца, од засега непознати причини настанал пожар во куќа сопственост на Љ.Т.

При гаснењето на пожарот, од страна на пожарникарите од Противпожарна единица, во куќата било пронајдено починато лице.

Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице.

Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

Qatar 2022