четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 46
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Мајка и син загинале во пожар во Битола, откако утрово околу 4:30 часот им се запалила куќата.

Пожарот се случил на улица „Девејани“ во Битола.

И покрај интервенцијата на пожарникарските служби, мајката и синот не успеале да се спасат.

Локални избори 2021