вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 9
home Хроника

Трагедија во беровско: Почина млад човек

Трагедија во беровско: Почина млад човек
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

На 27.10.2018 година  околу 01:00 часот во с.Двориште-Берово, И.С. (22) управувајќи трактор изгубил контрола и паднал во провалија.

Во кабината на тракторот бил и А. К. (34) и двајцата од село Двориште.

Од здобиените повреди А.К починал на пат кон Медицински центар -Берово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус