сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 124
home Хроника

Трагедија викендов во Кочани: Маж падна од кров и почина

Трагедија викендов во Кочани: Маж падна од кров и почина

Трагедија викендов во Кочани- маж падна од покривот на својата куќа и почина.

МВР информира дека во полициската станица Кочани било пријавено дека 63-годишниот Ј.А. од Кочани, при изведување градежни работи на кровот од неговата семејна куќа на улицата „Ѓорче Петров“ во Кочани, паднал и починал.

Лекар од Итна медицинска помош Кочани констатирал смрт.

Телото е предадено на семејството.

Коронавирус