четврток, 13. август 2020. Вести денес: 123
Во живо

Изјава на Мицкоски по средбата со Пендаровски

home Хроника

ТРАГЕДИЈА ВЕЧЕРВА ВО МАКЕДОНИЈА- во страшна сообраќајна несреќа загина 28 годишно момче

ТРАГЕДИЈА ВЕЧЕРВА ВО МАКЕДОНИЈА- во страшна сообраќајна несреќа загина 28 годишно момче

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во близина на германската фабрика Дрекслмаер во Кавадарци, потврди за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали,  бидејќи во тек е увидот на местото на настанот.

Од Брза помош Кавадарци за МИА потврдија дека едно лице на возраст од 28 години е починато, а сообраќајката била меѓу трактор и автомобил.

Коронавирус