четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 43
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Хроника

Трагедија утрово во Маџари: Воз удри во автомобил, загина маж (ФОТО)

Трагедија утрово во Маџари: Воз удри во автомобил, загина маж (ФОТО)
Ѕид на сообраќајниот срам

Едно лице загина кога воз удри во возило на железничкиот премин кај Маџари во Скопје утрово во 5.50 часот.

Според првичните информации, товарен воз што сообраќал од Табановце кон Скопје удрил во возило „фолксваген венто“ управувано од машко лице кое починало на местото на несреќата.

МИА

Коронавирус