вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Трагедија среде свадба во Македонија: Се удави 5- годишно девојче

Трагедија среде свадба во Македонија: Се удави 5- годишно девојче

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 15.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на стариот пат за с.Батинци, скопско, петгодишно девојче, додека играло со други деца, а нејзините родители присуствувале на свадба, паднало во Маркова река.

Лекар од ИМП констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.

Коронавирус