четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 200
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Скопјанка изгоре во својот дом, познат нејзиниот идентитет

ТРАГЕДИЈА: Скопјанка изгоре во својот дом, познат нејзиниот идентитет

На 19.10.2021 во 07:34 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Македонско-косовска бригада“ настанал пожар во куќа, во која била пронајдена почината Р.С.(81) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт од задушување со чад.

Извршен бил увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Коронавирус