вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 56
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Скопјанец пронајден мртов на пазар во Чаир

ТРАГЕДИЈА: Скопјанец пронајден мртов на пазар во Чаир

Вчера во 10.12 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пазарот во скопската населба Чаир има починато лице.

Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за Љ.К.(63) од Скопје.

Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Коронавирус