вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 140
home Хроника

Трагедија: Скопјанец почина во фабрика, познат неговиот идентитет

Трагедија: Скопјанец почина во фабрика, познат неговиот идентитет

На 21.10.2020 во 10:00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, С.С.(53) од Скопје при пад се здобил со повреди и починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на семејството.

Коронавирус