понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 71
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Се преврте автобус полн со патници на автопатот Скопје-Тетово, има повредени

ТРАГЕДИЈА: Се преврте автобус полн со патници на автопатот Скопје-Тетово, има повредени

На автопатот Скопје-Тетово се случил собраќајна несреќа.  На автобус полн со патници му пукнала гумата, по што ја изгубил контрола и се превртел на автопатот.

Според првичните информациите има десетина патници кои се повредени, но уште не се знае дали имаа загинати. Во секој момент се очекува брза помош да стигне на самото место.