петок, 14. август 2020. Вести денес: 32
home Хроника

Трагедија: Рудар загина во „Бучим“

Трагедија: Рудар загина во „Бучим“

Рудар загинал утрово во рудникот „Бучим“ во Радовиш.

Извори за „Република“ откриваат дека станува збор за маж околу 50 години.

Итната помош и полицијата се на терен, неофицијално рударот паднал од голема висина по што починал на лице место.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Коронавирус