вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Работник починал при изведување на работни задачи во фабрика во Кочани

ТРАГЕДИЈА: Работник починал при изведување на работни задачи во фабрика во Кочани

На 22.07.2021 во 13.02 часот во СВР Штип, било пријавено дека околу 12.30 часот, при изведување на работни задачи во фабрика во Кочани, починал Г.К.(48) од Кочани.

Лекар од Итната медицинска помош Кочани констатирал смрт без траги на насилство.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Локални избори 2021