сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Трагедија: Почина прилепчанец по пад во рудник, познат неговиот идентитет

Трагедија: Почина прилепчанец по пад во рудник, познат неговиот идентитет

На 13.03.2021 во 13:30 часот во СВР-Битола било пријавено дека истиот ден околу 09:00 часот на место викано „Чашка“ атар на с.Плетвар – рудник Чашка Д.С.(66) од Прилеп при пад во рудникот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен до Општата болница Прилеп.

За жал, таму починал.

Од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп извршен бил увид на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Коронавирус