понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 122
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Почина новороденче во Скопје, таткото пријавил во полиција- телото на бебето на обдукција

ТРАГЕДИЈА: Почина новороденче во Скопје, таткото пријавил во полиција- телото на бебето на обдукција

Во Полициската станица Драчево, вчера во 16.20 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 11.30 часот кај нив Р.И. (27) од село Батинци, скопско, пријавил дека во неговиот дом починало неговото новороденче, старо неколку дена.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било предадено на обдукција.

Коронавирус