четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 145
home Хроника

Трагедија: Почина момче од кавадаречко, познат неговиот идентитет

Трагедија: Почина момче од кавадаречко, познат неговиот идентитет

На 30.11.2019 околу 04:00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Дреново-Кавадарци, патничко моторно возило „Форд фокус“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Х.М.(20) од с.Возарци-кавадаречко, излетало од патот.

Од здобиените повреди возачот починал на местото на настанот.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

Коронавирус