сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 47
home Хроника

Трагедија: Почина градежен работник

Трагедија: Почина градежен работник

На 28.01.2021 во 15:18 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Б.С.(60) од с.Псача, кривопаланечко, а во 15.40 часот од страна на лекар била констатирана смрт.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди додека извршувал градежни работи на ул.„Тетовска“ во Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија