понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 134
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Почина дете од Крива Паланка

ТРАГЕДИЈА: Почина дете од Крива Паланка

На 17.09.2020 во 05:15 часот во СВР Куманово, од Градската болница Куманово било пријавено дека кај нив за реанимација бил донесен починат осумгодишник од Крива Паланка без видливи траги на насилство.

Според пријавеното, детето починало по пат во возило на Итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус