четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 122
home Хроника

Трагедија: Почина бебе старо 27 дена

Трагедија: Почина бебе старо 27 дена

На 23.12.2019 околу 07:45 часот, од Поликлиниката „Јане Сандански“ било пријавено дека кај нив било донесено починато новороденче старо 27 дена.

Според пријавеното, новороденчето било пронајдено од неговиот татко Х.Н.(26) без знаци на живот.

Смрт констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител телото на новороденчето било дадено на обдукција.

Коронавирус