четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 165
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ПО СООБРАЌАЈКАТА: На автопатот Скопје – Тетово загина жена, еве ги најновите детали

ТРАГЕДИЈА ПО СООБРАЌАЈКАТА: На автопатот Скопје – Тетово загина жена, еве ги најновите детали

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник.

Патничката, како што информираат од СВР-Тетово за Телма, изгубила контрола над своето возило марка „Тојота“ со странски регистарски таблици и се здобила со тешки телесни повреди, која по кратко време подлегнала на повредите и починала.

На лице место увид врши јавен обвинител и екипа на СВР-Тетово.

Коронавирус