понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА НА ВОДНО: Возел со велосипед, па забележал паднато лице на улица кое починало- еве ги деталите

ТРАГЕДИЈА НА ВОДНО: Возел со велосипед, па забележал паднато лице на улица кое починало- еве ги деталите

На 09.06.2019 година во 11.25 часот во Полициската станица Центар, Н.Б пријавил дека, додека се спуштал со велосипед на планината Водно, забелажал лице кое паднало и тешко дишело, по што повикал Итна медицинска помош.

Во 12.15 часот екипа од Итната медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство. Утврден бил идентитетот на починатиот, М.Ѓ.(68) од Скопје.

По наредба Јавен обвинител телото на починатиот било пренесено на Институтот за судска медицина за обдукција, информираат од МВР.