понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 140
home Хроника

Трагедија на патот Неготино – Демир Капија: Едно лице загина, тројца повредени

Трагедија на патот Неготино – Демир Капија: Едно лице загина, тројца повредени

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, го потврди случајот за МИА, но засега не можеше да даде повеќе детали.

Увидот е во тек.

Коронавирус