петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Трагедија на патот Битола-Прилеп, загина возач

Трагедија на патот Битола-Прилеп, загина возач

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера напладне на патот Битола-Прилеп, кај с.Беранци.

Од МВР инфрормираат дека автомобил „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник.

Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а увид бил извршен од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус