среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 94
Во живо

Изјава на Мицкоски и Папазов

home Хроника

Трагедија на патот Берово-Струмица, почина маж

Трагедија на патот Берово-Струмица, почина маж

На 02.09.2020 во 21:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на место викано „Костов мост“, товарно моторно возило „застава 8310“ со беровски регистарски ознаки, управувано од А.М.(54) од с.Двориште, беровско, излетало од патот.

На местото на настанот починал А.М.

Извршен бил увид од екипа на  Полициската станица Берово.

Локални избори 2021