недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 53
home Хроника

Трагедија на македонските патишта: Четири лица загинаа во тешка сообраќајка попладнево

Трагедија на македонските патишта: Четири лица загинаа во тешка сообраќајка попладнево

Четири лица загинаа во тешка сообраќајка што попладнево се случила на патот Ресен – Охрид во близина на селото Крушје, потврдуваат од МВР.

Според полициски информации, до несреќата дошло попладнево околу 16:30 часот кога при се уште неразјаснети околности се судриле три автомобили, две со битолски и едно со охридски регистарски таблички.

Од МВР и официјално ја потврдија оваа информација, но не откриваат повеќе детали до завршување на полицискиот увид.