четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 166
home Хроника

Трагедија на избирачко место во Лисиче: Почина едно лице

Трагедија на избирачко место во Лисиче: Почина едно лице

Починало лице на избирачко место во Лисиче дознава 24 Инфо.

Од МВР нема официјална потврда за информацијата.

Трагедијата се случила на неколку минути пред затворање на избирачкото место. Не е познато дали станува збор за гласач, или за член на избирачкиот одбор.

Коронавирус