вторник, 28. март 2023. Вести денес: 111
home Хроника

Трагедија на автопатот Гевгелија-Скопје, загина скопјанец

Трагедија на автопатот Гевгелија-Скопје, загина скопјанец

Педесет и седум годишниот С.Г. од Скопје го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на автопатот Гевгелија-Скопје.

Од полицијата информираат дека скопјанецот управувајќи товарно моторно возило “Мерцедес“ со полуприколка “Шмитц“ изгубил контрола над возилото, излетал од коловозот, удрил во заштитната метална ограда и се превртел.

-По незгодата возачот С.Г. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Јавната здравствена установа Гевгелија, каде починал, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

loading...