сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Млад Србин пронајден починат во Скопје, познат неговиот идентитет

ТРАГЕДИЈА: Млад Србин пронајден починат во Скопје, познат неговиот идентитет

На 21.10.2021 околу 04:30 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на ул.„Орце Николов“ бил пронајден починат Н.П.(36) од Република Србија, со престој во Скопје.

Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Коронавирус