вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Хроника

Трагедија: Млад Германец пронајден мртов во Скопје, познат e неговиот идентитет и што правел пред да умре

Трагедија: Млад Германец пронајден мртов во Скопје, познат e неговиот идентитет и што правел пред да умре

На 01.04.2019 во 18:22 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во хангар на улица „Димче Мирчев“ во Скопје имало починат маж.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство и било утврдено дека се работи за лицето П.М.К.(30) од СР Германија, кој претходно таму бил со Д.К.(29) и користеле метадон.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус