петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 156
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Млад Авганистанец пронајден починат во Македонија, на телото имал видливи повреди

ТРАГЕДИЈА: Млад Авганистанец пронајден починат во Македонија, на телото имал видливи повреди

На 15.10.2021 околу 08:00 часот во с.Дрен, демиркаписко, бил пронајден починат Ш.У.(24) од Авганистан.

Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт со видливи повреди по телото.

Извршен е увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.