вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Трагедија: Маж почина во хотел во Маврово, познат неговиот идентитет

Трагедија: Маж почина во хотел во Маврово, познат неговиот идентитет

На 07.02.2020 година во 11:30 часот во СВР Тетово од Ургентниот центар Гостивар, било пријавено дека кај нив бил донесен починат Н.О.(69) од Р.Косово.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и по извршен разговор со роднини на починатиот утврдено било дека во Маврово, во ходник од хотел, во еден момент на Н.О. му се слошило и паднал.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и Полициската станица Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус