четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 127
home Хроника

Трагедија: Маж паднал од карпа и починал на лице место

Трагедија: Маж паднал од карпа и починал на лице место

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75), паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“, по што починал, информираше попладнево портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

Увид извршиле јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кавадарци, а по наредба на обвинителот, телото на починатиот било предадено на семејството.

Коронавирус