четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Маж од струшко почина откако излетал со мопед

ТРАГЕДИЈА: Маж од струшко почина откако излетал со мопед

На 31.08.2021 во 01.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во с.Делогожда, струшко, Г.С.(61) од с.Делогожда, управувајќи мопед „генерик“ со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, информира МВР.

По незгодата возачот бил пренесен во Медицинскиот центар Струга каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Струга.