вторник, 13. април 2021. Вести денес: 4
home Хроника

Трагедија: Маж од Кочани пронајден починат во опожарен автомобил

Трагедија: Маж од Кочани пронајден починат во опожарен автомобил

На 31.08.2019 во 07:30 часот било пријавено дека во с.Полаки, кочанско, во опожарено патничко моторно возило „застава југо“ со штипски регистарски ознаки, бил пронајден починат Т.К.(49) од Кочани.

Извршен е увид и  телото по наредба на јавен обвинител на починатиот било предадено на обдукција.

Коронавирус