сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА: Македонски државјанин го загуби животот на градилиште во Италија

ТРАГЕДИЈА: Македонски државјанин го загуби животот на градилиште во Италија

При несреќа на градилиште на северот на Италија, македонски работник го загуби животот.

Станува збор за Н.А, а обивнителството на Тревизо го истражува случајот, пренесуваат италијанските медиуми.

Обвинителката Даниела Брунети нареди да се изврши обдукција на телото на 48-годишниот македонски работник за да се открие причината.

Во меѓувреме одговорните лица се на распит во полиција и отворена е истрага за убиство без умисла.

Коронавирус