недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 18
home Хроника

Трагедија: Кавадарчанец починал откако се повредил во фабрика

Трагедија: Кавадарчанец починал откако се повредил во фабрика

На 01.12.2020 во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, Д.И.(51) од Кавадарци се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница во Кавадарци, каде им подлегнал на повредите.

Бил извршен увид на местото од страна на увидна екипа, Трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот е предадено на семејството.

Коронавирус