сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ТРАГЕДИЈА КАЈ ЛАСКАРЦИ: Еден починат, три лица повредени- еве ги деталите

ТРАГЕДИЈА КАЈ ЛАСКАРЦИ: Еден починат, три лица повредени- еве ги деталите

Стравична сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Тетово- Скопје, во која има и една жртва.

Од СВР Тетово за КУРИР информираат дека на автопатот Тетово- Скопје во близина на с.Ласкарци, денеска во 17,53 часот, патничко возило „јагуар” со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(49) од с.Чегране гостиварско, излетало од коловозот.

На местото на несреќата починал сопатникот Н.З.(53) од с.Чегране.

Возачот Н.И. и сопатниците А.К.З. и Б.И. се повредени и се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.