среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 148
home Хроника

Трагедија кај Катланово: Почина Македонка, познат нејзиниот идентитет

Трагедија кај Катланово: Почина Македонка, познат нејзиниот идентитет

На 21.09.2019 во 16:30 часот на автопат Скопје-Велес, кај с.Катланово, патничко возило „Aуди 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Ф.Г.(44) од Богданци,  излетало од патот.

Во незгодата Ф.Г. се здобила со тешки телесни повреди и починала на местото.

Смрт констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021