понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 240
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Трагедија ја потресе Македонија: ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА

Трагедија ја потресе Македонија: ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА

На 29.06.2020 година, во 15:15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево.

Во несрежата, животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години.

Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар, пишува СТРУМИЦА ДЕНЕС.

По констатирање на причините за смртта телата на децата се предадени на семејствата.

Се работи на целосно документирање на настанот.

Парламентарни избори 2020